tel  02191009659

تهران، جنت آباد جنوبی، بلوار لاله شرقی، خیابان مجاهد کبیر جنوبی، کوچه بنفشه چهاردهم، پلاک 52

قدرت سازش حشرات

 

قدرت سازش حشرات Adaption

حشرات برخلاف اکثر جانوران، محیط زندگی محدود ندارند مثل ماهیان فقط در آب زندگی نمی کنند. برخلاف کرمهای پارازیت فقط از یک میزبان استفاده نمی کنند این موجودات از اعماق آب دریاها تا ارتفاعات بالای جو و از نواحی سرد قطبی تا داخل چشمه های جوشان آب گرم زندگی می کنند. کوتاهی طول دوره زندگی اکثر حشرات در یک نسل و قدرت تولید مثل آنها موجب گردیده که در هر حال و در هر شرایطی. تغییر تدریجی در عوامل ارثی (Mutation)، در بین افراد یک گونه حاصل شود و گروههای متناسب با آن شرایط بوجود آید. تغییرات شرایط محیط، حتی کاربرد سموم شیمیائی، مانند غربالی عمل می کنند. بدین ترتیب که فقط حساسها را از بین می برند و از مجموعه افراد حذف می کنند. به همین سبب مسئله مبارزه با حشرات و آفات در نواحی که به علت عملیات کشاورزی و غیره، تحت تغییرات شدید است بمراتب مشکل تراز نواحی است که این تغییرات بطئی و تدریجی می باشد، زیرا در حالت اول تنوع حشرات بیشتر و همیشه امکان طغیان آفات جدید وجود دارد.

حشرات از انواع و اقسام مواد حتی شاخ، پر، اجساد خشک شده خود و جانوران دیگر تغذیه می کنند. قدرت تولید مثل فوق العاده و عمر کوتاه آنها موجب گردیده است که تغییرات ژنتیکی در جهت سازش با محیط بسرعت در آنها انجام پذیرد. مقاومت در مقابل سموم شیمیائی و سایر حربه هایی که انسان علیه آنها به کار می برد، نیز به همین صورت بوجود آمده و می آید، در حالی که عده ای به غلط تصور می کنند که آنها از طریق عادت به سموم حشره کش، نسبت به این مواد مقاومت نشان می دهند.

 

خدمات پشتیبانی

محصولات صنعتی ایران دی اچ، جهت استفاده در مکان های عمومی ، تجاری ، اداری ، کارگاه ها ، کارخانه ها و …. دارای 6 ماه تعمیر رایگان و 1 سال خدمات پس از فروش می باشند

  • مشاوره رایگان محصولات صنعتی جهت استفاده در اماکن عمومی/ نصب محصولات صنعتی ایران دی اچ توسط کارشناس متخصص

.