tel  02191009659

تهران، جنت آباد جنوبی، بلوار لاله شرقی، خیابان مجاهد کبیر جنوبی، کوچه بنفشه چهاردهم، پلاک 52

سمپاشی مغازه

سمپاشی مغازه ، بیمارستان و فروشگاه

بهترین راه مبارزه با حشرات رعایت نکات بهداشتی است. نظافت محیط زندگی، جمع آوری زباله و جلوگیری از فعالیت و آمد و رفت موشها از اهم روشهای پیشگیری از ازدیاد حشرات است. سمپاشی با ترکیباتی نظیر لیندین، فایکام، انواع پیتروئیدها و دیپترکس علیه لاروها و حشرات کامل مفید واقع می شود.

به طور کلی ترکیبات شیمیائی حشره کش در سمپاشی مغازه ، بیمارستان و فروشگاه ها باید دارای خصوصیات مطلوب زیر باشند:

الف۔ روی آفت مورد نظر اثر کافی داشته باشند. سابق این اثر کافی را تلقاتی حدود 100 درصد می دانستند در سالهای اخیر این نظر تغییر کرده و بالعکس عده ای از بیولژیست ها از بین رفتن صد در صد یک آفت را در محیط اکولوژیک زیان آور و خطرناک می دانند، زیرا با انهدام آنها جانوران مفیدی که وابسته بدانها هستند نیز از بین می روند و از طرفی ممکن است جای خالی آنها در محیط به وسيله آفات زیان آور تری پرشود . لذا بر اساس این نظریه تأثير مسموم از نظر تلفات روی آفت را حدود 75 تا ۹۰ درصد بسته به مورد کافی می دانند.

ب- برای گیاهان زراعی زیان آور نباشد و اثر گیاه سوزی (phytotoxicity) نداشته باشد. گیاه سوزی ممکن است به صورت پژمردگی، زردی، ریزش برگ و میوه، سوختگی برگ، زنگ زدگی ویاگری (Russeting) میوه ظاهر شود. باید توجه داشت که موقع و مکانیسم مصرف مواد شیمیائی آفت کش در ایجاد گیاه سوزی مؤثر است. مصرف گوگرد در ساعات گرم روز اغلب ایجاد گیادسوزی می کند.

ج. سمپاشی مغازه ، بیمارستان و فروشگاه ها و دامداری ها باید برای انسان و دام بی خطر باشد و بطور کلی روی جانوران مفید حداقل تلفات را ایجاد کند به میزان مسمومیت مواد شیمیائی دفع حشرات برای انسان و جانوران برحسب متوسط مقدار کشنده (L. C. 50) متوسط غلظت کشنده (L. C. 50) و یا مقدار سهم در یک میلیون قسمت از مواد غذائی (P. P. m) نشان داده می شود. (L. D. 50) نشان دهنده متوسط مقدار کشنده سموم برحسب میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن می باشد L. D. 50=X mg/kg و هرچه مقدار X کمتر باشد سمیت ماده شیمیائی بیشتر است. 

50 .L. C نشان دهنده متوسط غلظت مایعات، بخصوص آب به مواد شیمیائی آفت کش می باشد که موجب مرگ 50 درصد از موجودات داخل آن مایع گردد و بر حسب p. p. m نشان داده می شود.

همانطور که گفته شد p. p. m نشان دهنده یک قسمت از ماده سمی در یک میلیون قسمت از مایعات و یا به طور کلی موادی که آلوده به سم شده اند می باشد. این معیار گاهی برای نشان دادن حداقل آلودگی مواد خوراکی به سموم آفت کش که برای انسان و دام بی خطرند بکار می رود. مثلاً حد مجاز آلودگی مواد خوراکی به د.د.ت یک p. p. m است، یعنی در یک تن محصول وجود یک گرم د.د.ت بی خطر است و اگر آلودگی بیشتر از این حد باشد آن ماده غذائی قاعدتاً باید معدوم گردد.

د- از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد. به عبارت دیگر مخارج ناشی از مصرف سموم کمتر از ارزش افزوده محصول زراعی باشد. البته در این ارزشیابی عواقب نامطلوب ناشی از کاربرد مواد شيمیائی نیز مورد توجه و ارزیابی قرار می گیرند.

همچنین میتوان در عصر جدید به جای سمپاشی مغازه، سمپاشی بیمارستان و سمپاشی فروشگاه از دستگاه های فراصوت برای دفع جانوران موزی  و آفات استفاده کرد. که ایران دی اچ انواع مختلف دستگاه دفع حشرات مانند دستگاه دفع سوسک، دستگاه دفع موش و دورکننده ساس و دستگاه دفع پشه و مگس را به بازار عرضه کرده است. کلیه این دستگاه ها دارای استاندرد سلامت بوده و ضمن مقرون به صرفه بودن برای انسان بی ضرر است.

 

خدمات پشتیبانی

محصولات صنعتی ایران دی اچ، جهت استفاده در مکان های عمومی ، تجاری ، اداری ، کارگاه ها ، کارخانه ها و …. دارای 6 ماه تعمیر رایگان و 1 سال خدمات پس از فروش می باشند

  • مشاوره رایگان محصولات صنعتی جهت استفاده در اماکن عمومی/ نصب محصولات صنعتی ایران دی اچ توسط کارشناس متخصص

.